گــــاهی به نگاهی دل ما شاد نکردى

حیف ازتو که ویرانه اى آباد نکردى

دسته ها : عاطفى
پنج شنبه سیم 8 1387

*خطمی

پوست های حساس می توانند از خاصیت نرم کنندگی خطمی (اُفی سینال)بهره گیرند.کافی است با جوشاندن مقدار اندکی برگ و گل خطمی در نیم لیتر آب به مدت 10 دقیقه لوسیونی فراهم آورید.از این لوسیون برای آرامش پوست های حساس استفاده می شود.

دسته ها : پزشکى سلامت
پنج شنبه سیم 8 1387
زندگی دریای پر تلاطمی است که قطب نمای آن محبت است.
دسته ها : ادبى
پنج شنبه سیم 8 1387

*جعفرى

از جعفرى مى توان لوسیون تقویتى خوبى تهیه کرد.10تا15 گرم گیاه را به مدت 10 دقیقه در نیم لیتر آب جوش دم کنید. صاف کنید و بگذارید سرد شود و به صورت کمپرس روى پوست صورت قرار دهید. با افزودن کمى آب لیمو ترش به این لوسیون،مى توانید آن را براى برطرف کردن لکه هاى باردارى به کار برید.شستشوى صورت با جوشانده حاصل از یک مشت جعفرى در نیم لیتر آب که به مدت 5 دقیقه جوشیده باشد،براى مدت یک هفته سبب روشن شدن پوست مى شود.

دسته ها : پزشکى سلامت
پنج شنبه سیم 8 1387
چقدر شگفت است،غریب لحظه اى که کودکى چشم به جهان مى گشاید و مادرى چشم از آن فرو مى بندد.این لحظه را چگونه مى توان تعبیر کرد؟جشن است یا ماتم؟اشکى که در چشم حلقه مى زند اشک شوق است یا سرشک اندوه؟این را چه کسى مى داند؟
دسته ها : عاطفى
پنج شنبه سیم 8 1387
آخرین نگاهت را وقتى غریبانه مى رفتى قاب نگاه بارانى ام کردم و جاده،این تنها همسفر ظلمانى تو را تا ابد نفرین کردم و عشق را آه کشیدم.بعد از تو گریه،این همدم بى منت هنوز با من بى وقفه همدردى مى کند.بعد از آخرین نگاهت خاطراتمان هر روز از مقابل چشمانم عبور مى کند.باور کن هنوز به یاد آخرین نگاهت،تنهایى ام را گریه مى کنم.
دسته ها : عاطفى
پنج شنبه سیم 8 1387

مردى با هواپیما سفر مى کرد.

بعد از نیم ساعت که به مقصد رسید به کنار دستى اش گفت:

 اگر مى دانستم اینقدر نزدیک است پیاده مى آمدم.

دسته ها : طنز
چهارشنبه بیست و نهم 8 1387

توانگرى به هنر است نه به مال و بزرگى به عقل است نه به سال     سعدى  

امید،نصف خوشبختى است.   ضرب المثل ترکى 

یک دوست دروغین بدتر از یک دشمن خونى است.  مثل پرتغالى 

دسته ها : مثل ها
چهارشنبه بیست و نهم 8 1387

هیچ نورى مانند نور یقین نیست.

امام محمد باقر(ع)

دسته ها : مذهبی و حدیث
چهارشنبه بیست و نهم 8 1387

          تعطیلات در ویترین              

ایسنا:یک خانواده انگلیسى همه را شگفت زده کردند،چرا که آن ها تعطیلات 5 روزه خود را د رویترین یک مغازه لباس فروشى گذراندند و قید سفر به مناطق خوش آب و هوا را زدند.

خانواده 4 نفره آقاى سلبى تصیم گرفتند این کار را براى جاودانه شدن انجام دهند و به همین خاطر به جاى آن در ویترین یک مغازه به عنوان مدل، تعطیلات را سپرى کردند.آن ها براى انجان این کار، به مغازه لباس فروشى که در کنار آپارتمان محل سکونتشان بود،رفتند و از مسوول مغازه خواستند تا به آنها اجازه دهد به عنوان مدل،5 روز در ویترین مغازه باشند.

دسته ها : اخبار
چهارشنبه بیست و نهم 8 1387
براى زندگى فکر کنید؛اما غصه نخورید.
دسته ها : پیامک
چهارشنبه بیست و نهم 8 1387

آجرهاى شیر خشکى

مقام هاى شهر گوانجو چین قصد دارند تا شیر خشک هاى مسموم پخش شده در سطح کشور را جمع آورى کنند و از آنها طى فرآیندى،آجر بسازند.آنها اعلام کرده اند که این آجرها هیچ گونه خطرى براى سلامت انسان نخواهد داشت.

دسته ها : اخبار
چهارشنبه بیست و نهم 8 1387

*گزنه

براى تقویت پوست سر و پر پشت کردن موى سر،با2یا 3 مشت برگ گزنه لوسیونى فراهم مى شود که نتایج بسیار خوبى به بار مى آورد.شیره به دست آمده را در مقدار هم حجم اش آب باید رقیق کرد و به صورت ماساژ آرام روى پوست سر بکار برد.پوست هاى خشک یا حساس با لوسیون گزنه جان مى گیرند.یک مشت گزنه تازه را بکوبید و در یک چهارم لیتر آب به مدت یک ربع ساعت دم کنید و به صورت کمپرس روى پوست صورت قرار دهید.

دسته ها : پزشکى سلامت
چهارشنبه بیست و نهم 8 1387

 دخترا بیان تو وبلاگم مطالب

خوب دارم برای زیبایی

البته نظر یادتون نره ممنون

دسته ها : دوستانه
سه شنبه بیست و هشتم 8 1387

گیاهان و زیبایى

هر روز طب سنتى طرفداران بیشترى پیدا مى کند.چون در عین حال که عوارض کمترى براى افراد ایجاد مى کند،تاثیر درمانى خوبى نیز دارد.مطلب حاضر خواص برخى میوه ها و گیاهان را براى داشتن پوستى بهتر و زیباتر ارائه مى کند:

*توت فرنگى

توت فرنگى که مقوى و شاداب کننده است به باز یافتن درخشندگى و نرمى پوست کمک مى کند.همچنین براى برطرف کردن چین وچروک پوست استفاده مى شود.یادآورى مى کنیم که جز در موارد آلرژى نسبت به توت فرنگى،مى توان با له کردن 5 تا 6 میوه رسیده ماسکى فراهم آورد و مستقیما روى صورت گذاشت و حدود 20 دقیقه نگه داشت.پس از آن مى توان با آب معدنى یا با آب باران تمیز که اندکپ ولرم شده باشد آب بکشید.

ادامه دارد...

دسته ها : پزشکى سلامت
سه شنبه بیست و هشتم 8 1387
X